BEN

Merhaba, ben Mert Erşahin. Nam-ı diğer Akustikadam.

 1987’de İstanbul’da doğdum, sonra büyüdüm. Ne kadar hızlı büyüdüğüme ben bile inanamadım. Kadir Has Üniversitesi’nde Reklamcılık okurken çok mutluydum. Reklam ajanslarında metin yazarlığı yaptıktan sonra bir süre sinema sektöründe çalıştım. Çok güzel film projelerim vardı. Şu an hala aklımdalar. Ama hiçbirini çekmedim. Ya da çekemedim. Orayı tam hatırlamıyorum. Belki bir gün çekerim.

Dengesizim, ne yapacağım belli olmaz benim.

 Mesela, 2013 yılında bütün bu sevdiğim dünyayı geride bırakıp dede ve babadan miras aldığım ahşap atölyesini revize edip, Atölye Kafası’nı kurdum. Eminönü’nde bildiğin esnaf oldum. Amacım burada üç beş kazanarak müzik yapmaktı. Aslına bakarsanız yaptım da. Küçük de olsa orada burada çaldım, söyledim. Yine mutluydum.

Ama insanım ben. Hep daha fazlasını isterim.

 2016 yılında Balat’ta Atölye Kafası’nın ikinci yerini açtım. Atölye işleri yoğunlaşınca yine müzik yapamaz oldum. Bari kendi mekanıma sahne kurayım da müziğimden kopmayayım dedim. İyi de ettim bence. Tuttu. Atölye Kafası sahnesinde şimdi her ay sahneye çıkıyorum. Balat’ta çok ünlüyüm anlayacağınız. O yüzden Balat’tan pek fazla uzaklaşmamaya çalışıyorum. 🙂

 Umutsuz Ev Kadını, Aşık Olmayız Korkma, Yıkıntı, Aşk Kanseri ve Aklımda Bir Sayı Var isimli, söz ve müziklerinin bana ait olduğu ve hepsinin dibinde hikayelerimi barındırdığım şarkıların içerisinde bulunduğu Akustikadam albümünü (ya da albümcük diyelim) Ocak ayı itibariyle tüm dijital platformlarda dinleyebilirsiniz.